Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

 Aaaaaa je to tu...rubrika pre nadšencov BASKETBALU....a o čo tu ide?? No tak budeme sa venovať rôznym veciam  Najlepší hráči (keďže to píšem ja, je jasné, že začnem mojím milovaným Wadeom), nejak pre amatérov priebežne aj pravidlám a samozrejme NBA. Tiež nesmú chýbať úlety z našich vlastných tréningov. Tak teda:

 

 

 

 

 

Basket máme v srdci...stretneme sa v NBA!!!

Obrázok

------------------------------------------------------------------------------------
No apelativo 
 
 
Zase raz som sa dlho neozvala. Takže sa ozývam halóoo tu sme  po dnešnom tréningu nemôžem povedať, že živé a zdravé vieme prečo. Aby to bolo jasnejšie dnešný dátum je 27.11.2008.no Straka dnes nám šli tie fintičky  potrénujeme ešte poriadne a možno sa dakedy zadarí využiť aj v zápase podotýkam možno...inak ako tie finty fakt dnes sme celkom fajné pokombinovali  No čo ešte takže naše MLADÉ sa chystajú na turnaj. Držíme palušky baby vy to zvládneteveríme vám. Ste super hlavne sa ich nebojte ukážte im kto sú baby z GMH  a ako vedia hrať basket a že ho majú fakt hlboko v srdiečku  Toľko k turnaju, ale blíži sa aj náš turnaj. Baby to ešte povzbudivé slová napíšem neskôr, ale podstatné je aby sme teraz na tréningoch ani trošičku nepovolili a išli naplno, skúšali čo najviac nových vecí. A ešte čo sa priemyslovky týka  Ja neviem také vtipné mi to príde...ako sa vytešovali a pritom nemali z čoho  už sa teším na tú odvetu natrieme im to . No tak na dnes všetko Ľúúúúbim vááás ženy  moje srdiečkaaaa....a inak kto nerozumie nadpisu, tak tu je preklad: Žiadny nadpis dnes som vyčerpaná natoľko, že mi behajú po hlave len logaritmy a kadejaké fyzikálne deje na zajtrajšiu písomku to zas bude..tak sa držte božtekujém.
(5.12.2008)------------------------------------------------------------------------------------ Sextošky

No tak sme späť hhh najprv sa chcem ospravedlniť, že som bola dlho ticho, ale tak vieme ako to je teraz...veľa poviností a tak...ale sľubujem, že už nebudem nič zanedbávať.

Takže babenky moje zlatunké riadne sa teším na tento rok...musíme makať, my na to máme, sme super a prebojujeme sa čo najďalej...len hlavne nesmieme zabúdať že: BASKET MÁME V SRDCI!! Hráme so srdiečkom. Vždy a všade. Totálne od srdca...  Akože viem, že už nemám právo dávať tu nejaké kázne alebo čo lebo moje cpt. obdobie už skončilo , ale tak ide len o to povzdudenie, teda dúfam, že to bolo povzbudivé, lebo ja nám verím. Celým srdcom. Aj Palčo nám verí. Nesmieme ho sklamať, ani jeho, ani seba v prvom rade!!! Takže toľko povzbudivé slová. Keď odkukám od chalanov nejakú tú fintičku hneď ju zvestujem  Ozaj to ma hneď napadá jedna vec, ale to vám poviem osobne - proste perfektný spôsob zóny...ale to neskôr.

OK, takže nespomenula som ešte jednu podstatnú vec. Ja mám moje vysnívane, vytúžené, tvrdo odmakané basketové boty  Veď dobre všetci to už viete ale ja som z nich taká šťastná .

Ďalšia vec - hotová „tragédia“  Zuzana nebude s nami chodiť na basket , lebo má atletiku...prajeme jej veľa šťastia, lebo atletika jej fakt ide.

No a ešte: pribudli nám nový členovia. Nejdem menovať, stačí jedno slovo: Čimhová  Takže tak. Tešíme sa s príchodom každého nového člena, ktorého basket uchvátil tak ako nás No proste úžasný šport .

A na záver ešte jedna vec. Babenky keď budeme (ak budeme) hrať proti Poliakom, musíme do toho dať úplne všetko...a nepýtajte sa ma prečo . Proste sa musíme ukázať v najlepšom svetle . Musííííme!!! Asi nik nechápe prečo, ale nevadí. Hlavne, že ja chápem  No dobre, už moc táram, to sú stresy zo zajtrajška z matiky hhh..takže BASKETBALU ZDAR!!!

SEXTAAAAAA 4ever  ľubim váááááás....cmuq

 

 

(13.10.2008) 

------------------------------------------------------------------------------------

Oznam

Náš milovaný Kosit 2013 (5 titulov za sebou, sezóna bez prehry) prijíma v novej sezóne názov Maxima Broker Košice a od októbra sa zúčastní v Eurolige, vo FIBE nás bude reprezentovať MBK Ružomberok. Trénerom zostáva Štefan Svitek, novým asistentom bude Ján Krajňák. Kapitánkou zostáva Jalčová, ale v kádri sa uskutočnili veľké zmeny. Najväčšou ranou je zrejme odchod Janel McCarvillovej do Spartaku Moskva, čo je v súčasnoti najlepší tím Európy. Nepomohol ani odchod Luisy Michulkovej. Ešte stále však majú veľké šance na šiesty slovenský titul v poradí, vďaka štyrom zahraničným legionárkam, obzvlásť litovskej pivotke.

V Eurolige sme v žrebovaní 10. júla získali prakticky druhú najľahšiu skupinu, aj keď tam máme veľmi silný Ruský a Talianský tím. Úspech Rusiek však bude podmienený príchodom ich troch najväčších hviezd. Reálne však môžeme bojovť o druhé miesto, čo je zo štyroch postupových veľmi slušné.

Súperi v našej skupine:Fenerbahce Istanbul, Spartak Moskovský región, Lattes Montpellier, Famila Schio, TEO Vilnius

Čo sa týka Slovenskej reprezentácie, vyzerá to bledo, pretože sa nemôže zúčastniť hviezdna dvojica Jalčová-Michulková, a ani Alena Kováčová. V súčasnoti sa v Spišskej Novej Vsi na reprezentáciu pripravujú tieto hráčky: Bronislava Borovičková, Zuzana Žirková, Gabriela Kubatová, Andrea Oravcová, Jana Čarnoká, Katarína Hricková, Barbora Fabianová, Lucia Kupčíková, Lucia Lásková, Anna Jurčenková, Marie Růžičková, Romana Vyňuchalová a Martina Luptáková

Káder na novú sezónu: Cathrine Kraayeveldová, Sidney Spencerová, Liron Cohenová, Egle Sulčiute, Ivana Jalčová, Anna Jurčenková, Alena Kováčová, Jana Minčíková, Daniela Číkošová, Jana Čarnoká, Zuzana Egedová, Katarína Hricková, Katarína Tetemondová, Katarína Bálintová.

Autor: Stračizňa

 (28.7.2008)

 ------------------------------------------------------------------------------------

 

Poland

 

 

 

4. jún 2008

 

Joj tak toto bol jeden nádherný deň. Naša družba s Jablonkou. No šli sme tam vlastne Obrázok  tak trochu náhodou, alebo ako povedal Palčo za odmenu. No jednoducho to bolo pre starších, ale tak my máme protekciu ..ale nie. Veď šli sme si zahrať samozrejme BASKET. No a ja a Lacko aj vrhnúť guľou ( po poľsky kulou). Na diaľku nás bolo moc. No a tak, celý deň nás sprevádzalo poľské techno  ale podľa mňa bolo celkom dobré (Laci a Peťa určite krútia nosom). Najprv bola atletika, Obrázokteda aby sme boli presní „ľahká atletika“. Tam sme boli fakt úspešní. Skoro všetky diplomy sme pobrali. Potom sa hrali kolektívne športy..akože v takej hale...hh...na volejbal bola perfektná, ale čo z toho keď tam mali koše len na bokoch?? No jednoducho sme hrali na polke na také koše, že lopta už-už tam padala ale ona beštia vyletela vonku. Ako ja neviem z akého materiálu to bolo ale odrážalo sa to jak gumový mackovia. A tie poľské hráčky..no dobre bola tam jedna, tá hrala super. Ale tie ostatné...hlavne brčkavá trojk  však baby?? No ale zahrali sme si..inak mám tu riadne štylistické chyby v tomto texte  Veď nevadí... no jednoducho výsledné skóre: 24:28. Tak aby mali aspoň z niečoho prvé miesto.

A ozaj ešte bolo zaujímavé to ako sa hral futbal skoro bola bitka  

No takže tak. Krááásny deň....Úžasnýýý...asi všetci vedia prečo sa nad ním toľko rozplývam ale to už neriešme 

 

(2.7.2008)

------------------------------------------------------------------------------------

Dwyane Tyrone Wade
( môj miláčik a najobľúbenejší hráč)Obrázok
Dátum narodenia: 17. januára 1982, Chicago, Illinois
výška: 193 cm (Laci nič si z toho nerob aj on bol kedysi maličký)

váha: 93 kg (Dobrá správa pre mňa, keď sa raz zaňho vydám mám istotu, že ma odnesie aspoň ku svadobnému stolu)
Tím: MIAMI HEAT
Krajina:
Spojené štáty
Prezývka:
Flash, D – Wade
Post: center (shoting guard
)
Kariéra:
2003 až po súčasnosť

Dwyane Tyrone Wade je americký basketbalista a hráč tímu Miami Heat, hrá na poste centra. Dwyane bol draftovaný v roku 2003 z piateho miesta, svoju prvú sezónu odohral v roku 2003/2004 v tíme Miami Heat. V roku 2004 do tímu prišiel bývalý hráč L.A. Lakers Shaquille O’Neal. Spolupráca tohto pivota a centra priniesla v sezóne 2005/2006 vytúžený titul víťaza NBA. Zároveň dostal cenu MVP, za najlepšieho a najužitočnejšieho hráča daného finále. Počas svojej kariéry bol niekoľkokrát vyhlásený za hráča mesiaca východnej konferencie. Dwyane je účastníkom olympijských hier v Aténach 2004, kde tím USA obsadil 3. miesto. Je dvojnásobným účastníkom All Star Game z roku 2006 Houston a 2007 Las Vegas. Zároveň v roku 2006 sa stal športovcom roka podľa športového časopisu Sport Illustrated.

A ešte jedna vec...určite si po pozretí fotiek viaceré utierate sliny...ale on je môj!! (a myslím, že tá žena na obrázku je aj tak nejaká jeho frajerka, ale tak nádej zomiera posledná, stále to môže byť jeho milovaná sestra)

www.dwyanewade.com (iba ak viete po anglicky)

 

Obrázok

 

Obrázok

 Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

(12.4.2008)

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Tabuľka TOP 10 – Body spolu

(najlepšie strelkyne slovenských klubov)
 

       Meno hráča          
Klub
 
1.
Palušná Regína
MBK Ružomberok              462
 
2.
Michulková Luisa
KOSIT 2013 Košice            428
 
3.
Antalecová Eva
AT Gemtex MBK Rožňava  421
 
4.
Šujanová Edita
INPEK UKF Nitra               405
 
5.
MC Carville Janel
KOSIT 2013 Košice           385
 
6.
Csávás Andrea
AT Gemtex MBK Rožňava  371
 
7.
Číkošová Daniela
KOSIT 2013 Košice           369
 
8.
Grešnerová Adriana
Cassovia Košice               359
 
9.
Wilson Lindsey
MBK Ružomberok             355
 
10.
Podešvová Simona
MBK Ružomberok             344
 

 

 

(8.4.2008)


 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Pre basketbalových amatérov
Základy krásneho sveta basketbalu...

Obrázok Basketbal je kolektívny loptový šport, v ktorom sa dva tímy s piatimi hráčmi na ihrisku snažia získať čo najviac bodov vhadzovaním lopty do obruče basketbalového koša. Slovo basketbal sa skladá z dvoch anglických slovíčok: basket (kôš) a ball (lopta).

Basketbal je najmä halový šport. Najslávnejšia basketbalová liga je americká NBA (National Basketball Association) a najväčšou legendou je pravdepodobne Američan Michael Jordan.

 

Pravidlá

Cieľom v basketbale je dať viac košov ako súper.
Hráči nesmú:
  • spraviť kroky - nemôžu sa pohybovať s loptou bez toho aby nedriblovali
  • nemôžu spraviť "dvoják" - keď prestanú driblovať nemôžu znovu začať, musia prihrať, alebo vystreliť
  • nemôžu spraviť "cezpol" - nemôžu sa s loptou vrátiť zo súperovej polovice na svoju
  • nemôžu spraviť "kroky" - nemôžu s loptou bežať v ruke bez driblingu
  • dostať loptu do autu - jedno družstvo nesmie dostať loptu do autu pretože loptu dostane druhý tím
Pozície hráčov
Rozohrávač
Post
Pivot
Ľavé a pravé krídlo
 
História Obrázok
Basketbal vznikol v roku 1891 na americkej univerzite v Springfielde. Objaviteľom bol  učiteľ telocviku James Naismith, ktorý sa snažil spestriť športové vyžitie študentov počas zimných mesiacov. Skombinoval pritom dva, v tých časoch najpopulárnejšie športy: americký futbal a európsky futbal. Prvé koše boli úplne normálne košíky na zber ovocia alebo húb. Zo začiatku neboli tieto koše deravé a bolo namáhavé loptu dostať dole. Preto sa Dr. Naismith rozhodol do týchto košov spraviť diery, aby mohla lopta prepadnúť.

 

  

 

----------------------------------------------------------------------------------

Dnešný tréning - 1.apríla 2008 

Tak dnes... by človek čakal viac srandy keďže je 1. apríla, ale Lacko dnes Obrázok nebol vo forme takže nám nemal kto predvádzať zápichy letmo a podobne . Ale tak čo by to bol za tréning bez toho aby Laci sem tam nenavštívila svojím noštekom milovanú kamarátku – ZEM. Alebo možno sú to prípravy na break dance, ktorý začala aktívne študovať .

Ale Palčo mal dnes akúsi bujarú podrívaciu náladu. Inak všetci sa tešíme s príchodom novej basketbalistky – LISY PALČOVEJ!!!

No a samostatný odstavec je o...ZUZANE....tá dnes ako tradične hviezdila, dokonca to bol prvý krát aj plač. Monita si tiež niektoré svoje tiky môže odpustiť. No ale Zuzana sa prezradila...veru...Zuzka sa nám zaľúbila...a do koho?? Do Berátsa. Kto by si to bol pomyslel???  Zuzi mieriš vysoko, však že je ženatý. Ale stálo to za to vidieť Zuzku ako sedí na zemi, nikde nikoho len Beráts ako si o stenu trénuje floorbalovú strelu a zamilovane hľadiaca Zuzana. Kto vie čo z toho bude...ale každopádne Zuzanka nás vie vždy niečím  prekvapiť.

(1.4.2008) 

------------------------------------------------------------------------------------

Profesori vs. Kvintošky 

 

Nastal deň D....napätie...strach...panika....nič z tohto sme necítili.  Boli to skôr obavy o nenaplánované výbuchy smiechu. Telocvična praskala vo švíkoch...až vtedy sme si uvedomili ako sme si zavarili. 

Rozcvička bola ešte fajn. Posledné vysvetľovanie pravidiel (samozrejme profesorom). Rozskok: ja a Mrkva. Kto asi tak mohol vyhrať??? Pre tých ktorý si narýchlo nevedia vybaviť ako vyzerá Mrkva poviem len toľko: videla som niečo veľké, béžové, ako sa na mňa škerý...

Rozoberať zápas radšej nejdem, ale tak niečo predsa stojí za zmienku: Lackove zatiaľ nezrátané pády (jeden bol obzvlášť vydarený, keď spadla a šmýkalo ju až sa takmer hlavou zabodla do stojana na kôš), kôš našej milovanej Sexice (skoro nám vybehli slzy a tlieskala celá telocvičňa), tie pokusy o smeče Mrkvu, usilovné doskoky Bebči, prekvapujúci talent Monči Horváthovej, a to prvé, čo som videla pred zápasom bolo béžové tričko a to posledné bolo takisto béžové tričko tentoraz pohľad zdola. Zápas skončil samozrejme....nerozhodne 26:28 Ale treba podotknúť jednu vec: pískal profesor!!! A dokonca náš tréner – Palčo!!! Čistá korupcia. Ale zahrali sme si, zabavili sme sa, nasmiali sme sa, a nabuduúce....hm....keď trošku podrastieme sa tešte na tie smeče!

Profesori:

Bebča

Sexica

Aďo Mrkva

Zuzka Šuhajová

Monča Horváthová

Matušek

Žoffi

 

Kvintošky:

Strači

Lenča

Silvuša

Bodka

Lacike

Maya

Tejka

 

 Obrázok

Moničky

Obrázok

Basketbalisti a vtierky

 

Obrázok

Basketbalistky a vešajúca sa háveď

Obrázok

Tejka

(28.3.2008)

Autor: Wilik

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hlavne probzdenej

(strači, 13. 4. 2008 17:37)

no probzdena vilcinska, keby si nebola este aj skleroticka, tak by si evdela, ze tuto fotku si tam nemala a a stiahla som ju z netu

hmmmm

(no ja samozrejme probzdena vilcinska, 13. 4. 2008 16:09)

petuska moja draha tak mi vysvetli ako si tam dostala tu jednu fotku??sak pockat ti poslem aj tie dalsie lebo ich tam chcem mat!

krave prvej triedy

(strači, 13. 4. 2008 10:01)

keby si nebola taka sprosta a obcas by si ma aj pocuvala, tak by si zachytila, ze ich tu nemam ako dat z wordu, ze mi ich musis poslat samostatne, ale ty mi dakedy pripadas jak keby si mala pribrzdeny vyvoj...

petaaaaaaaa

(wadica, 12. 4. 2008 22:13)

ved preco si tam nedala tie fotky??wadeove..hlavne tu s tou zenou ved k tomu je ten posledny text ty triba

che

(strači, 9. 4. 2008 13:12)

o to mas riadne vzory sefa :D

zehlicka

(silvusiacik, 8. 4. 2008 18:32)

no sefi ano..y a i su super...a no a co sa tych tvojich vzorov tyka tak si si mohla vybrat trochu preciznejsie..ale tak mrkvu ti schvalujem a v podstate aj zuzanu:)

magnetofon

(šnufuliačik, 7. 4. 2008 20:00)

ja akoze nehravam basketbal..no lepsie povedane nehravam zaden sport ale viem ze mojim vzorom je zuzka a andrej mrkva...kiez by osm hrala ako ony--dala som spravne i y??

a este...

(strači, 30. 3. 2008 19:09)

a este lyde povedz ze ked sa jej nepacil napad vytvorit teto stranky tak nech nehlasuje akej farby by mali byt :D

vilke

(strači, 30. 3. 2008 19:06)

ok

peta pocuj...

(silvusik, 30. 3. 2008 14:55)

dost zle sa to cita..lyda to nemohla ani precitata tak skus dat nejake ine pismo alebo vacsie fakt sa to riadne blbo cita